12.6.2018 / Gösterim Sayısı : 191

İl Müdürümüz Mera Islah Projelerini Yerinde İnceledi

#İl Müdürümüz Mera Islah Projelerini Yerinde İnceledi

Bakanlığımızca 2018 yılının Mera Islah yılı olarak kabul edilmesiyle çalışmaları başlatılan, Bafra ilçesi Elifli ve Osmanbeyli Mahallelerinde yürütülen mera ıslah projelerini İl Müdürümüz Nail KIRMACI, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Namık AKGÜL ve mera teknik ekip eşliğinde incelemeler yapıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Nail KIRMACI şunları söyledi: “Bafra ilçesi Elifli Mahallesi merası 881 dekardır. 444 da’lık kısmında diken ve çalı kesimi yapılmıştır.Tamamındaki çalı kesimi yapıldıktan sonra yabancı ot ilaçlaması ve gübreleme yapılacaktır.Osmanbeyli Mahallesi merası 359 dekardır. 257 da’lık kısmında diken ve çalı kesimi yapılmıştır. Tamamındaki çalı kesimi yapıldıktan sonra suni mera tesisi (sürüm-gübreleme-ekim) yapılacaktır”.

İl Müdürümüz Nail KIRMACI, yapılan ıslah çalışmalarında çalı temizliğinin yüksek maliyetli olduğunu belirterek; “Mera kullanıcıları olan çiftçilerimiz bizden aldıkları güçle meralarına, yaylalarına, otlak ve çayırlarına sahip çıksın, değer versin, iyileştirmek için ıslah etsin” dedi.

''