T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kuru Fasulye Tohumu Ekim Töreni

Yayın Tarihi : 16.5.2022

           Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce 2022 yılında yürütülmekte olan Kuru Fasulye Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında dağıtımı yapılan kuru fasulye tohumunun ekimi; Bafra İlçesi Sarpın Köyünde, Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürümüz İbrahim SAĞLAM, Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Murat CEVAHİR, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman TOSUNER ve beraberindeki heyetle birlikte gerçekleştirildi.

            İl Müdürümüz İbrahim SAĞLAM, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında: "Kuru Fasulye, İlimizde yaygın olarak yetiştiriciliği yapılan bir ürün olup İlimize bağlı Bafra, Kavak, Havza, Lâdik, Asarcık ve Vezirköprü ilçelerimizdeki 8.917 da alanda ekilişi yapılan Kuru Fasulye üretimini artırmak amacıyla 1000 da ilave alanda ekilmek üzere Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığının destekleri ile 10 ton kuru fasulye tohumu dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

            Bafra İlçesi Sarpın Köyü 1.080 rakımda Kuru Fasulye tohumu ekimi gerçekleştirilen Törene katılan yetkililer, Sarpın Köyü üreticilerinin dilek ve temennilerini alarak üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi.