T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım, Hayvancılık ve Laboratuvar Hizmetleri Alanında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü Tanıtıldı

Yayın Tarihi : 6.7.2022

         Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif DAĞLI,  İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın İbrahim SAĞLAM ve İl Milli Eğitim Müdürü  Dr. Murat AĞAR'ın katılımıyla Bakanlığımız ile Milli Eğitim  Bakanlığı arasında imzalanan "Tarım, Hayvancılık ve Laboratuvar Hizmetleri Alanında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" ile ilgili basın mensuplarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

         Dijital çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirilmesine destek vermek ve geçmişten bu yana sahip olduğumuz tarım ülkesi olma özelliğimizi gelişen teknolojiler ile güçlendirmek amacıyla Bakanlığımız ile Milli Eğitim  Bakanlığı arasında " Tarım, Hayvancılık ve Laboratuvar Hizmetleri Alanında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü"  imzalandı.

         İmzalanan protokolle; tarım, hayvancılık ve laboratuvar hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren tüm okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırarak tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek hedeflenmiştir. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında; Tarım, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile Laboratuvar Hizmetleri alanlarında Millî Eğitim Bakanlığı uhdesinde 123 okul, 9.309 öğrenci ve 264 öğretmeni kapsamaktadır.